Koronavirové „BEZČASÍ“

Dobu koronavirovou někdo označil jako “Bezčasí“. Co to slovo znamená ?

Jakkoliv nám to zní nelogicky, myslím, že všichni v tom pojmu nacházíme určitý smysl, náplň související s naším dosavadním životem.

Já to vnímám jako chvilku ticha, která je těsně před zahájením koncertu filharmonie, jako chvíli před startem v běhu na olympiádě, kdy sportovci se plně soustředí na zvuk startovací pistole anebo naději matky při porodu těsně předtím, než uslyší pláč svého dítěte.

Obvykle se jedná o zlomky sekund, ale my to vnímáme často, jakoby se zastavil čas, aby nám umožnil se plně soustředit na to, co přijde. Ano, je to období bez – času = BEZČASÍ.

A podobně vnímám i období, které nám připravil Covid-19. Zastavil naše životy – naši práci, naše plány, naše běžné aktivity.

Najednou jsme zůstali – jako ti dvořané na královském dvoře – v okamžiku kdy se Šípková Růženka píchla trnem růže do prstu a v mžiku se všechno zastavilo…

Ten čas doma – v izolaci – najednou pozbyl ten význam, který měl pro nás předtím. Večer co večer jsme usedali ke zprávám a napjatě čekali, kdy ten „státní dirigent“ zvedne ruku a dá pokyn k otevření všech zavřených a zamčených dveří – obchodů, provozoven, škol, divadel…abychom uslyšeli znovu tlukot našeho životního metronomu.

Ale to bezčasí nebylo úplně o tom, že jsme spali…naopak, naplňovali jsme ho najednou jinak, v jiném rytmu, v jiném obsahu.

A my všichni velmi dobře víme, že po novém startu už nikdy nebude svět takový, jaký byl před vypuknutím pandemie.

A na rozdíl od diváka v koncertním sále, od sportovce na startu i matky u porodu, my nevíme, co všechno uvidíme a uslyšíme.

Přesto toužebně očekáváme chvíli, kdy se znovu dá celý svět do pohybu, abychom konečně mohli udělat i my ten první krok.

A najednou ta doba je už zde a i když ten start je na etapy, ten obrovský světový moloch se postupně dává do pohybu – tak, jako obr, který pomalu otvírá oči po vydatném spánku a chvíli mu potrvá, než se postaví na nohy.

Co se událo v době bezčasí v naší mysli ? Co všechno vyšlo tzv. na povrch ? Co jsme se o sobě dozvěděli ?

Jsem o tom hluboce přesvědčena, že každý z nás si prošel určitým procesem sebepoznání. Nové situace určitě vynesly z hlubokých vrstev našeho podvědomí naše strachy, bolesti, nezpracovaná traumata…a možná o mnoho otázek, na které bychom rádi našli odpovědi.

Jak s tím vším v naší mysli nyní naložíme ?  Odložíme znovu vše do nejspodnějšího šuplíku a budeme se tvářit, že se nic nestalo ? Anebo podlehneme bolesti a budeme si „lízat rány“ a hledat viníky, kdo za naši bolest může ?

Je ještě další řešení – a to postavit se všemu tváří v tvář a tzv. si to vyříkat z očí do očí.

Teď je na to vhodná doba, odhodit staré zátěže, abychom u startu doslova „vystřelili“ na novou trať našeho života.

Co to vlastně znamená odhodit zátěže ?

Je to proces, kdy jako první otevřeme dveře do svého nitra a najdeme odvahu procházet i těmi nejtemnějšími úseky tak, abychom tam někde v oblasti našeho srdce doslova ucítili a uviděli světlo…to naše světlo.

Když pak uchopíme toto světlo jako pochodeň, najdeme to nejdůležitější pro náš životní restart – sami sebe, svou vlastní hodnotu, jedinečnost a neomezené možnosti změny a růstu. Pochopíme, že nejdůležitější otázkou se pro nás stane „Proč ?“

Proč má smysl se pustit do nového podnikání, proč má smysl věnovat více pozornosti svým dětem, svému partnerovi…

Každý z nás touží mít šťastný a naplněný život a pokud na konci každého Proč ? najdeme právě důvody, která nás k těmto touhám dovedou, máme to nejdůležitější. Ne, nemusí to být snadná cesta, ale my najdeme tu správnou motivaci a to je klíčem k úspěchu.

Nyní jsme v době etapového restartu a mnozí z nás už jsou u startu, ale vůbec netuší, jak dlouhá trať je před nimi a jestli to bude běh přes překážky, desetiboj anebo skok do výšky.

Nebojme se jako dron povznést nad náš život a podívat se na to, kde se nacházíme. Z výšky uvidíme mnohem více a budeme se moci rozhodnout jak dál.

A pokud sami nebudeme mít sílu se podívat na svůj život v nadhledu, vyhledejme pomoc. Pohled a vedení kouče, terapeuta nám může v mnohém pomoci.

Síla spolupráce a vzájemné pomoci je nevyčerpatelným zdrojem našeho napředování.

 A proto Vám nabízím svou pomoc – kouč Sebehodnoty. Já sama jsem na cestě

a vím, jaké to je utkávat se s nejistotou, s vnitřními přesvědčeními, které potřebujeme rozklíčovat, opustit, abychom dali prostor novým, těm pozitivním.

V době Bezčasí jsem fungovala „on-line“ přes skype, Messenger a mobil, nyní obnovuji i formu osobního setkání v mé kanceláři na Praze 4 – Modřanech.

Od pondělí 11.5.2020 jsem Vám k dispozici na všech „kanálech“ a moc se těším na naši spolupráci.

Mám k dispozici nové terapie, transformační techniky i nové zkušenosti, které již teď s úspěchem používám.

Do konce června 2020 nabízím své koučinky v délce 90 min za akční cenu

 1000 Kč/ 40Euro.

V případě zakoupení balíčku 5ti anebo 10ti koučinků platí cena až do vyčerpání počtu setkání.

Když máte problém a jste momentálně bez financí, poskytnu 60 minutovou konzultaci zdarma a poté spolu připravíme individuální plán podle Vašich možností a potřeb.

Počet volných termínů se rychle zaplňuje a proto neváhejte a ozvěte se co nejdříve.

Zde uvádím kontakty :

Email : evastrakova@sebehodnota.com

Mobil : +420 724 080 833

Najdete mně také na Facebooku : Eva Straková

Link na mou přednášku na Youtube : Komunikace a sebehodnota

Srdečně zdraví Vaše koučka Sebehodnoty    Eva Straková

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.