Barva Vánoc v době Covid-19.

Listopad odpočítává své poslední dny a v kalendáři se za malou chvíli objeví magický prosinec. A i když doba Covid-19 neustále vévodí jako hlavní téma v médiích, Vánoce se blíží. Díky tomu, že mohla zůstat otevřená květinářství, se pomalu na ty krásné svátky nalaďuji. S velikou vděčností v srdci se kochám pohledem na různobarevné jmelí, na vánoční hvězdu, ale i živé věnce a větve jehličnanů.

Nespěchám, nemám kam. A tak v rámci každodenní vycházky z pracovního home-office nezapomenu to vzít kolem prodejny květin. Lidí pomalu přibývá, ale pohybují se jaksi pomaleji, všímají si jeden druhého, aby dodrželi vzdálenosti. Nikde není žádná strkanice a venku ve frontě do prodejny necítím žádné napětí. Ano, i to je predvánoční doba Covidová.

K mému velkému překvapení letos dominuje jedna neobvyklá barva–jmelí, větve, svíčky, ozdoby do oken jsou v barvě světle fialové. Je to taková éterická, duchovní barva, která v kombinaci s bílou působí přímo nadpozemsky. Vy, co znáte barvy čaker-našich energetických center, víte, že fialová je barva sedmé čakry, která je symbolem našeho duchovního propojení s vesmírem, ale i se všemi lidmi vzájemně. Je to barva s vysokou vibrací, která nás propojuje s vyšším principem našeho života. A lidé jí kupují, odnášejí do svých domovů. Možná si ani hned neuvědomují, proč najednou zatoužili po té barvě, jenom jim to je příjemné.

Přes všechny potíže, které tato doba přináší, já vidím a cítím kolem sebe i mnoho pozitivního. Nějak jsme si blíž, přesto že musíme fyzicky dodržovat odstupy. A taky zažívám hlavně v autobusech ohleduplnost k maminkám s kočárky, k lidem s berlemi anebo starším. A mnohem častěji slyším poděkování od těch, kterým někdo uvolní místo, pomůže s taškou, anebo zvedne ze země upadlou hračku.

Moc si přeju, aby Covid-19 co nejrychleji odešel z našich životů. A současně toužím po tom, aby zůstal pocit sounáležitosti, ohleduplnosti a vzájemné podpory. A symbolem toho všeho je pro mne letošní barva Vánoc. Ta nadpozemská, jemná, éterická světle fialová. Přejí vám všem  krásný advent plný duchovních zážitků a uvědomění.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.